Jak podejmować mądre decyzje zakupowe, czyli rozsądek na zakupach

Półki sklepowe uginają się od nadmiaru różnych produktów, coraz to kreatywniejsze reklamy kuszą wizją lepszego życia, a promocje dają złudzenie wyjątkowych okazji. Jeśli również Ty wydajesz dużo na zakupy, a potem towarzyszą Ci wyrzuty sumienia lub co gorsza, pod koniec miesiąca jesteś zadłużony, czas to zmienić. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować zdrowy rozsądek podczas zakupów!

Rób listy zakupowe

Zawsze przed wyruszeniem na zakupy, stwórz listę potrzebnych Ci produktów. Istnieje wówczas duża szansa, że automatycznie trzymać będziesz się listy zakupowej i nie kupisz rzeczy, które tak naprawdę nie są Ci potrzebne. Takie rozwiązanie stosuj przede wszystkim przy codziennych zakupach spożywczych. Jednak warto tworzyć listę potrzebnych Ci rzeczy także w innych kategoriach: ubrania, kosmetyki czy akcesoria do domu. Nie tylko nie wydasz niepotrzebnie więcej pieniędzy, ale zakupy będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Drogi zakup? „Prześpij” się z tym

O ile trudno jest poświęcać wiele uwagi produktom codziennego użytku, tak droższy zakup zawsze warto dobrze przemyśleć. Nie kupuj nigdy pod wpływem chwili ubrań, butów, drogich dodatków, elektroniki czy sprzętu i mebli do domu. Nie tylko może okazać się, że zakup jest nietrafiony. Jeszcze częściej zdarza się, że w ogóle nie potrzebujesz tego typu nowych rzeczy! Daj sobie czas na zakupy. Jeśli po odczekaniu kilku dni wciąż myślisz tylko o zakupie danego przedmiotu, istnieje szansa, że jest to właśnie to, czego naprawdę szukasz.

Promocje i wyprzedaże – zadaj sobie jedno pytanie

50% zniżki na wyjątkową kolekcję ubrań? 2 produkty w cenie 1? Jeśli zwykle dajesz się skusić na tego typu promocję, musisz zadać sobie jedno pytanie, które pomoże nieco zgasić chęć korzystania z każdej promocji. Czy kupiłbyś te rzeczy, jeśli byłyby w regularnej cenie? Jeśli tak, trafiłeś na świetną okazję! Jeśli nie, promocja kusi Cię bardziej niż faktyczne korzyści z posiadania nowych rzeczy. Pamiętaj, że zniżki nie są oszczędnością – zawsze wydasz pewną kwotę, a więc pomniejszysz swoje pieniądze.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pojemniki Meble ogrodoweSprzęt AGDAkcesoria kuchenneMateraceGarnki i patelnieButy damskie i męskieHotel mazuryTrener personalny WarszawaSpersonalizowane walizkiAgencja interaktywna