Wolny weekend – nie prześpij go!

Zbliża się weekend, a Ty zamiast głowy pełnej pomysłów masz głowę pełną myśli o spaniu i odpoczywaniu? Kilka godzin lenistwa to bardzo dobry pomysł, ale poświęcenie dwóch dni kanapie jest raczej kiepskim wyborem. Połącz przyjemne z przyjemnie pożytecznym spędzaniem czasu i nie zmarnuj dwóch dni wolnego 😊

Bardzo łatwo wpaść w błędne koło praca-spanie. W tygodniu ciężko pracujemy, staramy się być jak najbardziej wydajni, a kiedy przychodzi weekend….i tak już nic nam się nie chce. A przecież weekend powinien być czasem ładowania akumulatorów i oderwania się od „pracowniczej” rzeczywistości. Jeśli czujesz, że przez ostatnie miesiące pracowałeś za dużo i potrzebujesz odpoczynku – nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś weekend spędził na spaniu, czy odpoczywaniu. Pamiętaj tylko o dzielnym pokonywaniu drogi między kanapą a lodówką, coś przecież jeść trzeba 😊 Ale jeśli w piątki zaczynasz serwowanie wymówek, to nie są to zbyt dobre podstawy do dwudniowego leniuchowania. Nie masz swoich planów na weekend? Skorzystaj z tych pomysłów i baw się dobrze!

Spotkanie towarzyskie

Nie samą pracą żyje człowiek. Nawet jeśli masz super zespół w pracy, to nie zapominaj o rodzinie i przyjaciołach. Sobota to dobry dzień na nadrobienie zaległości towarzyskich np. kawa z koleżanką, piwo z kolegą itp. Nie ma natomiast lepszego dnia niż niedziela na rodzinne spotkania np. obiad u rodziców, dziadków, cioć, wujków. Jeśli nie chcesz wychodzić z domu zaproś rodzinę do siebie. Nie musisz przygotowywać wielkiej uczty kulinarnej, pamiętaj, że liczy się sam gest.

Kino i teatr

Takie wizyty to zawsze ciekawy pomysł, bo łączą ze sobą rozrywkę z wyjściem z domu. Możesz taki wypad zaplanować wcześniej, albo zabrać bliskich na spontaniczne wyjście do kina lub teatru, w zależności od rodzaju rozrywki, na jaki macie ochotę.

Nowe miejsce

Nawet, jeśli od urodzenia mieszkasz w tym samym mieście, to na pewno znajdą się miejsca, do którego jeszcze nie poniosły Cię nogi. W piątek usiądź wygodnie z przysłowiowymi nogami w górze, weź mapę swojego miasta i zaznacz miejsca, które zawsze chciałeś zobaczyć, ale nie starczyło Ci czasu (albo po prostu nie miałeś odpowiedniej motywacji).  Możesz taką mapę z pinezkami powiesić na tablicy korkowej – w ten sposób otrzymasz nie tylko ciekawy dodatek do wystroju mieszkania, ale też ogrom pomysłów na kolejne weekendy.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pojemniki Meble ogrodoweSprzęt AGDAkcesoria kuchenneMateraceGarnki i patelnieButy damskie i męskieHotel mazuryTrener personalny WarszawaSpersonalizowane walizkiAgencja interaktywna